Ak už vieš akú brigádu by si chcel robiť mal by si zistiť, čo všetko môže od teba zamestnávateľa vyžadovať. Aby sme ti to uľahčili, pripravili sme pre teba prehľadný zoznam najbežnejších ale aj menej bežných brigádnických pozícií. V katalógu brigádnických pozícií určite nájdeš aj pozície, o ktoré máš záujem. |
Pri každej z pracovných pozícií môžete nájsť jej krátky popis a náplň práce, t.j. činnosti, ktoré budete takmer určite na danej pozícii robiť. Ešte dôležitejšie však je to, aké požiadavky na brigádnika môže mať zamestnávateľ. Už personalista na pracovnom pohovore bude zisťovať, či tieto požiadavky spĺňate. Ak zistíte, že vám ešte niečo pre danú pozíciu chýba (zručnosť, vedomosti, skúsenosti) môžete si ich ešte pred pracovným pohovorm doplniť.
Každá brigádnická pozícia vyžaduje isté zručnosti, osobnostné vlastnosti, vedomosti aj vzdelanie, aby ste prácu na tejto pozícií vykonávali podľa predstáv zamestnávateľa.Aj medzi brigádnickými pozíciami sú také, pri ktorých zamestnávatelia vyžadujú rôzne odborné zručnosti na vysokej úrovni. Asi najčastejšie sa môžete stretnúť s pozíciami, ktoré vyžadujú ovládanie cudzieho jazyka na pokročilej úrovni. Medzi také pozície, ktoré vyžadujú vyššiu úroveň nejakej znalosti patrí napríklad IT programátor, čašník, či animátor.
Sú však naopak aj také pozície ako napríklad pozícia upratovačka, pomocník na stavbe a poľnohospodársky pracovník, ktoré možno nevyžadujú odborné zručnosti, na druhej strane o to viac sú pri nich sledované osobnostné vlatnosti brigádnika (pracovitosť, trpezlivosť, flexibilita, samostatnosť, práca v tímea pod.).
V katalógu brigádnických pozícií môžete nájsť aj ďalšie pozície ako napríklad plavčík, či turistický sprievodca, čo sú typické letné brigády.
Ak sa rozhodujete medzi rôznymi brigádami odporúčame si najskôr prelistovať náš katalóg pozícií, aby ste zistili aké vedomsoti a zručnosti ešte potrebujete doplniť, prípadne na aké brigády ich už teraz máte dostatočné.