Najväčšie kapacity na ubytovanie ponúka vysokoškolské mestečko Ľ.Štúra – Mlyny. Cena letného ubytovania záleží od budovy (výškové bloky, átriové domky, manželáky) a od toho, či sú izby rekonštruované a či je v nich internet. Najlacnejšie ubytovanie pre študentov je na nezrekonštruovaných átriákoch a to už za 2,40 € za noc v trojlôžkovej izbe. Cena izby postupne stúpa so znižujúcim sa počtom lôžok alebo ak je izba po rekonštrukcii, pričom najvyššia cena izby je 4,20 € za noc na zrekonštruovanej jednolôžkovej izbe.
Väčšina študentov mimo Bratislavy prichádza bez dopredu dohodnutej brigády a pokúšajú šťastie, či sa im podarí zohnať letnú brigádu, pokryť náklady na ubytovanie, stravu cestovné a niečo si priniesť aj domov.
Najlepším zdrojom informácií o ponuke brigád v Bratislave je, samozrejme internet, no aj keď si vyberiete vhodnú brigádu, ak je táto sprostredkovaná prostredníctvom personálnej agentúry, budete sa musieť ísť do nej osobne sa zaregistrovať. V Bratslave je niekoľko známych pracovných agentúr, ktoré ponúkajú brigádnické pozície. Avšak, nie všetky majú rovnaké podmienky spolupráce. Líšia sa v typom zmluvy, ktorú s brigádnikom uzatvárajú (dohoda o brigádnickej práci študentov alebo dohoda o vykonaní práce), líšia sa spôsobom a frekvenciou vyplácania odmeny (týždenne, mesačne, v hotovosti, na účet) a výškou sankcie pri nenastúpení na brigádu. Dopredu sa treba informovať, aké doklady sú potrebné k registrácii a výkonu brigády. Pri podpise dohody o brigádnickej práci študenta je potrebný doklad o štatúte študenta, pre niektoré práce s potravinami je nevyhnutný potvrdenie o zdravotnom stave od lekára a pre prácu s pokladňou sa niekedy vyžaduje výpis z registra trestov.
Pred odchodom na letnú brigádu je múdre sledovať vývoj ponúk brigád a dobre poznať podmienky práce prostredníctvom personálnych agentúr. Pri rozhodnutí, či vycestovať alebo nevycestovať za brigádou, treba zobrať do úvahy nie len náklady na ubytovanie ale i na transport mestskou hromadnou dopravou a vyššie životné náklady v hlavnom meste.